Informácie :

Hrad Bolków bol postavený za vlády kniežaťa Bolka I. Hrad bol niekoľkokrát prestavovaný, až dosiahol svoju konečnú podobu v 16. storočí.

Vo všetkých historických popisoch hradu, je zdôraznený jeho vojenský význam. Avšak hrad taktiež fungoval aj ako kultúrne centrum v niektorých časových obdobiach. To priťahovalo ľudí pripojených k umeniu: maliari, sochári a architekti. Bol tiež miestom, kde sa stretávali ľudia z poľska, nemecka a česka. To prispelo k vzniku jedinečnej sliezskej kultúry.

V roku 1995, vyniklo Bratstvo Rytierského zámku Bolków (Společenstvo Bolkówa, hradu rytierov), historická rekonštrukcia spoločnosti. Jeho cieľom je zachovanie a popularizovanie tradície predkov.

V roku 1994, keď Castle Party festival začal, nikto z malého koncertu, niekoľkých priateľských skupín, organizovaný skupinou nadšencov nedúfal, že sa Castle Party stane medzinárodnou akciou kde sa zhromažďujú tisícky fanúšikov alternatívnej hudby. Udalosť, ktorá je nielen najväčšou nezávislou hudobnou udalosťou v strednej a východnej Európe, ale aj získala svoje meno na mape letných európskych festivalov. Sedemnásť pokračovaní Castle Party je zanami a dokaze stále viac a viac svoju kvalitu. Návštevníci minulých ročníkov mali tú možnosť vychutnať si kapely z rôznych kútov sveta. Sú to napríklad :
Clan of Xymox, New Model Army, Front 242, The Legendary Pink Dots, Anne Clark, Front Line Assembly, IAMX, Deine Lakaien, Wolfsheim, Project Pitchfork, Mortiis, Crematory, Die Krupps, KMFDM, De/Vision, Covenant, VNV Nation, Leaves' Eyes, Diary of Dreams, Electric Universe, Suicide Commando, Funker Vogt, Das Ich, Hocico, Psyche, L'ame Immortelle, The Cruxshadows, The Birthday Massacre, Behemoth, And One, Anne Clark, Kirlian Camera, Alec Empire, Faith and the Muse, Qntal, Umbra Et Imago a mnoho ďalších.Najdôležitejšie miesta:


Zobrazit místo Castle Party na větší mapě


Line Up

FIELDS OF THE NEPHILIM
CLOSTERKELLER
CLAN OF XYMOX
XANDRIA
DE/VISION
GARDEN OF DELIGHT
MOONLIGHT
DEATHCAMP PROJECT
LEÆTHER STRIP
ABSOLUTE BODY CONTROL
SKELETAL FAMILY
XIII. STOLETÍ
BLINDEAD
TWO WITCHES
FURIA
IN MOURNING
DAS MOON
THE CUTS
ALIEN VAMPIRES
RADOGOST
DESIDERII MARGINIS
IN SLAUGHTER NATIVES
THE SPIRITUAL BAT
NEAR EARTH ORBIT
THE DEVIL & THE UNIVERSE
NORDVARGR
REACTOR7X
PHURPA
OBSZÖN GESCHÖPF
LARVA
CEMETERY OF SCREAM
OUTRE
SACRILEGIUM
MORDOR
SEXY SUICIDE
COLD
NONAMEN
EVIDENCE BASED MEDICINE
DOGS IN TREES
TRANQUILIZER
BISCLAVERET
MOANAA
ANTIFLESH
DEAD FACTORY
MADMANCIRCUS2017 - www.slovakgothic.eu
Toto nie je oficiálna stránka festivalu Castle Party. Všetky práva sú vlastnené CASTLE PARTY PRODUCTIONS.
This is not official Castle Party festival page. It's only fan's page. All right all are owned by CASTLE PARTY PRODUCTIONS