Report Castle Party - 2012 BolkówKonečne prišiel ten očakávaný deň, 26. júl 2012. V tento deň sme sa početná česko-slovenská výprava, ocitli v poľskóm mestečku Bolków na festivale Castle Party. Veľká časť návštevníkov sa tešila na kapely ako sú napríklad mexický HOCICO, nórskych COMBICHRIST, batcave legendu ALIEN SEX FIEND, nemeckých BLUTENGEL a mnoho ďaľších. Tohto ročný line-up sľuboval veľa zážitkov tak ako sme zvyknutí kazdý rok.

Bolków nás vo štvrtok privítal horúcim počasím, po príchode sme sa rozložili v prilahlom kempingu, postavili nase "hrady" (čítajte stany) a tesili sa na prvé warm-up party v tento deň. Okrem klasických klubov, ako je Hacjenda a Sorento tohto ročnou novinkou bolo "vymenenie" klubu Piwnica za evanjelický kostol. Dnes sa veľká časť výpravi chystala okrem iného aj na dvoch českých DJs a to DJ Nephilima hrajúceho v klube Sorento a DJ Mirage hrajúceho v evanjelickom kostole. Prvý deň máme úspešne za sebou a tak hurá sa aspoň na chvílu vyspať pred ďaľším náročným, ale tento krát už s kapelami, deň.

Piatkový program začína divadelným predstavením na námestí Bolkowa a to už o 14tej hodine nasledované vystúpením prvej kapely na hrade, touto kapelou je dark electro-aggrotech H.exe (pzn. budete mať možnosť vidiet 24.11.2012 na cyber heresy v BA). H.exe do nás nabušili veľa energie a tým pádom sme boli veľmi dobre naladení na celý deň.Po vystúpení H.exe nasledovali Vigilante, ktorí pricestovali až z Chille na čele s Ivanom Muñozom, predstavili nám ich posledný album. Horúčava vonku bola už naozaj veľká a preto čas počas nasledujúcich kapeliel: Desdemona, Digital Factor,Artrosis sme si krátili popíjaním pivného moku a čakaním na ebm úderku v podaní Claus Larsen a jeho partnera Kurta Grünewalda Hansena, Leæther Strip. Čakanie sa oplatilo a Leæther Strip nesklamali. Claus Larsen dokáže celé pódium kontrolovať a dastať divákov dovaru a to aj uplne sám. Zazneli klasické hity ako napr. "Japanese Bodies" to už sa celé nádvorie hýbalo. Po skvelom koncerte Leæther Strip nasledoval očakávaný Headliner večera Ordo Rosarius Equilibrio. Bohužiaľ nástup ORE nevyšiel tak ako mal kvoli technickým problémom, ale to sa veľmi rýchlo zmenilo v úžasný koncertný zážitok. Ordo Rosarius Equilibrio predčili moje očakávania a vychutnával som si ich do poslednej chvíle. Zahrali všetky hity ktoré som dúfal, že zahrajú napr. "Three Is An Orgy, Four Is Forever", "A Song 4 Hate & Devotion" a taktiež "IMBECILE, My Idiot Lover". Po tomto skvelom koncerte následoval ešte posledný koncert piatkového večera a to koncert polských Closterkeller. Kedže sme opustili nádvorie smerujúc na afterpárty do klubov tak sme ich vystúpenie nevideli.

Sobotné vstávanie bolo pre niektorých ťažšie pre iných ľahšie.. v každóm prípade neznesiteľné horko vyhnalo všetkých zo stanov. Našťastie sme využili bazén v kempingu, ktorý bol našou záchranov. Prvým lákadlom bola česká stálica Depresive Disorder, ktorú ste mali možnosť videť už na viacerých slovenských akciách.V tomto doslova horúcom pekle nasledovali so svojími vystúpeniami bieloruskí hard core industrial terror Ambassador 21 a po nich nemeckí gotici Bloody Dead and Sexy. Počasie sa začalo z toho tepla meniť a bolo jasná, že búrka bude nevzhnuteľná. Nasledovalo vystúpenie talianskej formácie Spiritual Front, ktorá potvrdila svoje kvality a poslucháč sa mohol nechať unášať veselými melódiami, ktoré mu Spiritual Front ponúkal. Kto navzdory dažďu zotrval mohol vzhliadnuť na nemeckých rokmi ostrielaných gotikov Pink Turns Blue. Dážď neutíchal, ale táto skutočnosť vôbec neodradila fanúšikov očakávaných harsh electro aggrotechových headleanerov soboty, mexickej dvojice HOCICO. Už od začiatku bolo jasné, že v polsku majú veľkú fanušikovskú základňu. Racso nasledovaný Erkom si hned získali publikum a spustili do nás nášup ako sa patrí doplnený atmosferickou projekciou. To, že pršalo snáď nikomu nevadilo, Erk bol ako nabitý bleskom, v kotly to vrelo. Fanúšikovia si určite prišli na svoje, vypočuli si pecky ako "About a Dead“ alebo "Tiempos del Furia“. Po tomto vystúpení nasledovala hviezda z trošku iného súdka, batcave legenda Alien Sex Fiend. Počas hodinového meškania kapely sa ich pódium príznačne zmenilo na "batcave brloh". Vystúpenie bolo nahravané pre ich life DVD tak sa nie je čomu diviť, že atmosféra stála za to.

Nevihnutné sa stáva realitou a pred nami je už posledný deň. Hranie na hrade sa začínalo poobede, takže kto sa stihol užnajesť a mal chut ísť už kultúrne žiť mohol tak spraviť a medzi prvými kapelami vzhliadnuť na Cold in May, At The Lake, Devilish Impressions a Śmiałek. Nie všetkým sa nám to podarilo kedže sa zase ťažko odolávalo studenému bazénu.Podostatočnom vykúpaní, najedení je smer jasný, hrad. Pred hradom sme ale stihli ešte zavítať do evanielického kostola kde bolo vystúpenie noisovo industriálnzch projektov Defacement, Wieloryb a Job Karma. Hrad už v medzičase obsadili domáca banda dobre známi Deathcamp Project tento krát v štvor-člennej zostave. Deathcamp Project nenechali nikoho chladným čo bolo zreteľné hlavne na podpore domácich fanúšikov. Do mácu kapelu na pódiu vystriedali nemeckí Merciful Nuns, ktorí mali o poznanie menej fanušikov, ktorí sa alemohli započúvať do atmosferického "kázania mníšok" aj keď denné svetlo moc kapele na atmosfére nepridalo. Po vystúpení Merciful Nuns sa však nádvorie začalo poriadne naplňovať, na rade boli "divadielko" v podaní nemeckých "krvavých" Blutengel. Chris Pohl doprevádzaný Ulrike Goldmann a Constance Rudert, za nimi sa týčila veľká projekcia a letmo odené "Chrisove kočičky". Celé vystúpenie Blutengel sa dá zhrnúť ako jedno pre mna až gýčové divadielko.Faktom, ale ostáva, že dav pod pódiom bol veľký, taže nie všetci fanúšikovia bz so mnou súhlasili. Krv, odtrhnuté časti bábik hádzaných do davu boli súčasťou performance. Po "krvavóm nemeckom anjelovi" je na rade nórsky živel Combichrist. Plné nádvorie za doprovodu detskej skladby "The Unicorn Song" čakali na príchod Combichrist. V tom na pódium vybehnú v komických zvieratkovsko / batmanovských oblekoch, Combichrist spustia do ludí nášup "WTF is wrong with you". Po ukončený skladby nahádzali svoje kostými do divákov, ktorých to zjavne potešilo a mohli si odniest zaujímavý "suvenír" domov. Zahrali pomerne veľa svojich hitov, "Electrohead", "Get Your Body Beat", "All Pain is Gone". Combichrist sa dajú popísať aj ako "demoličná čata pódia"! Ale treba uznať, že im to celý čas fungovalo a nenechali ani na chvílu diváka chladným. Na záver už len nahádzať do lidí tričko,topánky a nohavice s opaskom a môže sa končiť :)) Po vystúpení Combichrist sa hrad uzaviera a návštevníci môžu využiť ešte posledný čas na Bolkowe na afterpárty v spomínaných troch kluboch. V pondelok ráno sa odchádza domov. Na záver už len zhrnutie, Castle Párty 2012 zase raz nesklamala a skvelo sme sa bavili (koniec koncov, ako každý rok) a tešíme sa na ďaľší ročnýk Castle Party 2013, ktorá sa bude konať 14-16.7 v Bolkówe. Aktuálne informácie Vám budeme prinášať aj naďalej tak nás nezabudnite sledovať ;)
Fotky nájdete na tomto odkaze v galérií.


2017 - www.slovakgothic.eu
Toto nie je oficiálna stránka festivalu Castle Party. Všetky práva sú vlastnené CASTLE PARTY PRODUCTIONS.
This is not official Castle Party festival page. It's only fan's page. All right all are owned by CASTLE PARTY PRODUCTIONS